Yazılım Kursu Almalı mıyım?

Yazılım Kursu Almalı mıyım?

Bildiğiniz üzere Coder Bilişim Akademisi Konya’ dan dünyanın her yerine canlı uzaktan eğitimler vermekte. Vermiş olduğumuz yazılım kursu hizmetlerinden dolayı her gün yazılım eğitimi almak isteyen bir çok kişi ile görüşmekteyiz. Ücretsiz kariyer danışmanlığından faydalanmak isteyen müşterilerimizin en çok sorduğu sorular ise “yazılım kursu almak istiyorum, nereden başlamalıyım?”, “programlamayı kendi kendime öğrenemez miyim”, “çok fazla yazılım dili ve framework var, hangisinden başlamak lazım”, “bulunduğum şehirde yazılım kursu yok, uzaktan eğitim alsam faydalı olur mu?” şeklinde.. Bu blog yazımızda yazılım öğrenmek isteyip te bu tür soru işaretleri içerisinde kaybolan arkadaşlara ışık tutmak istedik.

Programcı olmak artık eskisi kadar zor değil. Gerek internet erişiminin eskiye oranla daha yaygın olması gerekse Türkçe kaynakların artmış olması büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Fakat dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta daha var ki sizi yaptığınız araştırmalardan bezdirip, tüm motivasyonunuzu alaşağı edebilir. Örneğin; bu alanda uzman olmayan kişilerden fikirler edinerek bu alana adım attınız. Öncelikle nereden başlayacağınızı bilmeden, tavsiyelerle doğru olmayan kaynaklara yönlendirildiniz. Buradan yola çıkarak edindiğiniz bilgi ve yöntemlerin yanlış olduğunu ve bunun fazlasıyla zamanınızı da çaldığını varsayalım. Sil baştan bu alanda uzman biriyle yeniden başlamanız gerekecek ki kaybedilen zaman, düzeltilmesi gereken yanlış yöntemler ve bilgiler tüm bunlar sizi bir anda yıldırıp bu alandan soğutmaya yetecek. Peki ne yapmak lazım? Hemen moralinizi bozmayın. Biraz azim, biraz gayret, biraz da araştırmacı ruh ve doğru kaynakları birleştirirseniz sizden harika bir yazılım geliştirici olabilir.

Tamam ama tüm bu söylediklerimizi bir arada nasıl bulacağız? İşte burada rakiplerinizden daha hızlı, daha doğru ve ezber yapmadan, öğrenerek ilerlemek için profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyarsanız. Tabi sizin profesyonel yazılımcı olmak yolunda harcayacak yıllarınız var ise profesyonel destek için bütçe ayırmanıza da gerek yok. Fakat mantıklı bir yaklaşım ile bir yazılım kursu alarak yola devam ederseniz aldığınız ilk birkaç iş ile yazılım kursunuzun masrafını çıkarmış olursunuz ki zaman da sizin yanınıza kâr kalır.

Coder Bilişim Akademisi Microsoft yetkili eğitmenleri ile 15 yıllık bilgi ve tecrübesini sizlere sunuyor. Vakit kaybeden size en uygun kursu bulmak için kurslarımıza göz atın. Ücretsiz eğitim danışmanlığı hizmetimiz için bize ulaşın.